Ogólnopolski Konkurs „Droga do Przyszłości” to ogromny sukces i jedyna taka jak do tej pory inicjatywa, wspierająca szkoły ponadpodstawowe. Celem było zaangażowanie uczniów i zmotywowanie ich do refleksji nad tym, co nas czeka w przyszłości.

W projekcie można było przedstawić projekt w jednym z trzech obszarów: świat przyszłości, zawody przyszłości i relacje społeczne w przyszłości, a warunkiem było użycie drukarki 3D. Aż 60 Zespołów, z blisko 180 zgłoszonych, poznało korzyści płynące z wykorzystania technologii 3D. Co ważne, uczniowie zdobyli nowe kompetencje i umiejętności, które lepiej przygotują ich do wyboru wymarzonej uczelni oraz zawodów przyszłości.

Każdy zespół projektowy otrzymał niezbędne narzędzia pracy – drukarkę 3D Banach School wraz z filamentem oraz wsparcie znanych i cenionych specjalistów ze świata edukacji. Każdy team mógł wybrać swojego opiekuna merytorycznego: Łukasza Gierka, Jacka Kawałka lub Artura Tutkę, którzy pomagali uczniom na każdym etapie projektu. Patronem merytorycznym konkursu był prof. Jacek Pyżalski, który z ogromną pasją i zaangażowaniem przyczynia się do poszerzania kompetencji cyfrowych wśród młodych osób.Finałowa gala konkursu „Droga do Przyszłości”  odbyła się 21.06 i była zwieńczeniem ogromnego wkładu pracy w finalizację projektu. W jury„Drogi do Przyszłości” pojawiły się takie osobistości jak: prof. Marlena Plebańska, dr Bożena Zgardzińska, dr Robert Przekop, dr Rafał Lew-Starowicz oraz mgr inż. Zbigniew Karwasiński – promotorzy nowoczesnego szkolnictwa. Wyłonili oni szesnaście grup projektowych, które weszły do finału konkursu, następnie ocenili pracę Zespołów finałowych. Uczniowie zaprezentowali projekty, które naprawdę mogą zrewolucjonizować rynek edukacyjny!Poznaj zwycięzców konkursu:I miejsce-Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. P. Michałowskiego TSSP w KrakowieII miejsce-I Liceum Ogólnokształcącego w ŚwieciuIII miejsce-Mechanik w Słupsku-Zespół Szkół Mechanicznych i LogistycznychEtapy prac nad projektami dostępne pod linkiem -> https://www.youtube.com/playlist?list=PLNmPIfHAxo1LCBfwtdUhE4Iw8e18491oFKonkurs pokazał nam, że w budowaniu kompetencji przyszłości uczniów wystarczy podać im narzędzia, resztę dzięki swoim ambicjom i zaangażowaniu osiągną sami. Jesteśmy przekonani, że jeszcze usłyszymy to tych zdolnych młodych ludziach. Trzymamy za nich mocno kciuki.Organizatorem konkursu było Wydawnictwo Edukacyjne Ei System. Współorganizatorem Gali Finałowej był nasz Partner, Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Fundatorem nagród Wacom, Promethean oraz Banach 3D, a nasze działania wsparli: Przegląd Techniczny, Fundacja edTech Polska, CD3D, UMCS, Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny w Radomiu, Ogólnopolski Projekt Emp@tyczna klasa, PTI oraz Głos Nauczycielski.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!